Wielorazowe maseczki 3 warstwowe z polskiej szwalni cieszą się znakomitą popularnością

Maseczki wielokrotnego użytku są dobrym sposobem na długie i bezpieczne użytkowanie. Ważne jest natomiast aby wiedzieć  w jaki sposób prać maseczki wielokrotnego użytku, aby odpowiednio chroniły przed COVID-19? Od 16 kwietnia mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Noszenie masek automatycznie nie uchroni nas przed zakażeniem. Duże znaczenie ma również to, w jaki sposób będziemy ich używać. Ważny jest odpowiedni system zdejmowania i niedotykanie zewnętrznej części maski, na której mogą się znajdować zarazki.


Oto podstawowe rady:


1. Wybieraj maseczki polskiej produkcji lub te zagraniczne wyłącznie z Certyfikatami

2 Nigdy nie dotykaj zewnętrznej części maseczki

Zdaniem naukowców  korona-wirus SARS-COV-2 może się utrzymywać na zewnętrznej części masek chirurgicznych nawet przez tydzień. 

To jak długo żyje wirus na danej powierzchni, zależy od temperatury otoczenia i rodzaju materiału, z którego wykonana jest maseczka. Pewne jest jedno, jeżeli po powrocie do domu dotkniemy zewnętrznej powierzchni maski, na której znajdują się zarazki, a potem nasze dłonie powędrują do ust czy oczu, wirus znajdzie prostą drogę do naszego organizmu.

3. Jak dezynfekować maseczki?

Profesjonale maseczki z odpowiednim filtrami i atestami, to teraz towar deficytowy. W związku z tym większość z nas decyduje się na zakup maseczek uszytych w szwalni, których można używać wielokrotnie. 

Są wykonane z kilku warstw,  a część z nich ma specjalną kieszonkę, w której można dodatkowo umieścić wkładkę z flizeliny lub specjalny filtr.


Producenci często nie dołączą opisu i instrukcji prania wynika to  z tempa pracy osób szyjących maseczki.

Maseczki wielorazowe powinny być prane po każdym użyciu prane w temperaturze minimum 60 stopni.

Nie powinieneś przechowywać ich z innymi ubraniami.

To na początek!

Masz pytania?

Infolinia RBDO

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty zapraszamy do kontaktu z ekspertami.


Dział Obsługi Klienta:

Infolinia od pon.- pt. w godz. 9 -17
+48 664 484 218
biuro@clc.com.pl


Biuro Obsługi Klienta
Legis Profile Sp. z o.o.
ul. Kopalniana 22a/7
01-321 Warszawa

NIP: 522-302-50-86
KRS: 0000549436